Ochranné fólie Xpel

VITAJTE NA

Sme certifikovaný partner spoločnosti Xpel

Ochranné fólie Xpel proti kamienkom a škrabancom sa prezentujú vysokou kvalitou, výdržou, odolonosťou, vysokým leskom, samoopraviteľným efektom a 10 ročnou zárukou.

Fóliu pri bežnom pohľade nie je vôbec vidieť takže nenarúšajú pôvodný vzhľad automobilu.

Rezací ploter zabezpečí vyrezanie presného tvaru fólie, ktorá bude nalepená na požadovaný diel, takže fólia nebude rezaná na laku čím je zabezpečená maximálna záruka, že nepríde k poškodeniu laku rezaním fólie na aute.

Ochranné fólie doporučujeme inštalovať hneď na nové auto pokiaľ je lak bez poškodení a nevyžaduje opravy, leštenie, retušovanie tak ako je to pri jazdených vozidlách. Výhodou pri novom aute je nepoškodený povrch a nižšia cena inštalácie fólie.

Fólie s ktorými pracujeme

Ultimate plus protection (lesklá) | Ultimate stealth paint protection (matná fólia)

Súčasťou balíka Štandard je:

časť kapoty, časť blatníkov, nárazník, svetlá, spätné zrkadlá, podkľučky (voliteľné: nakl. hrana, vnútorné prahy, vonkajšie prahy, Astĺpiky, Bsĺpiky, časť strechy, hrany dverí, XPEL keramická ochrana laku)

Súčasťou balíka Štandard+ je:

celá kapota, nárazník, svetlá, spätné zrkadlá, podkľučky, nakl. hrana (voliteľné: vnútorné prahy, vonkajšie prahy, A-stĺpiky, B-sĺtpiky, časť strechy, hrany dverí, XPEL keramická ochrana laku)

Súčasťou balíka Premium je:

nárazník, celá kapota, blatníky, svetlá, spätné zrkadlá, podkľučky, nakl. hranu, A-stĺpiky, B-sĺtpiky, časť strechy (voliteľné: vnútorné prahy, vonkajšie prahy, hrany dverí, XPEL keramická ochrana laku)

Súčasťou balíka Komplet je:

celé auto (voliteľné: XPEL keramická ochrana laku)

Prednosti ochrannej fólie Xpel :

 • vysoký lesk
 • záruka 10 rokov na žltnutie, zafarbenie, delaminácia, popraskanie, lúpanie plotrom vyrezané presné šablóny
 • samoregenerácia (teplou vodou, teplým vzduchom, slnečným počasím)

PREČO XPEL ?

V súčasnej dobe je na trhu viacero značiek ochranných fólií, medzi ne patrí aj XPEL. Označiť fóliu, ktorá je najlepšia na svete sa nedá, ale určite vieme, že najprestížnejšie a najväčšie firmy, ktoré sa zaoberajú aplikáciou ochranných fólií a detailingom, používajú výhradne ochranné fólie značky XPEL.

Xpel fólie sú vyrábané v USA od roku 1997. Táto ochranná fólia ale vyniká nad rámec svojou funkčnosťou, ktorou dôkazom je aj garancia 10ročnej záruky od výrobcu. Kým ostatné fólie časom zožltnú, popraskajú alebo sa začnú lúpať, XPEL  fólie zostávajú číre a výhodou je samoregeneračný efekt, pri ktorom záruku ani nebudete potrebovať. Prvou fóliou na trhu bola XPEL Ultimate, pri ktorej ako prvý použili technológiou samoliečenia.  Od tej doby bola fólia mnohokrát vylepšená, čo vedie k tomu, že dnes máme na trhu  XPEL Ultimate Plus. Xpel Ultimate plus je fólia s vysokým leskom a taktiež s možnosťou samoregenerácie, čo dodáva filmu extrémnu odolnosť voči UV žiareniu a tým predchádza zažltnutiu. Znamená to, že ľahšie škrabance stačí obliať horúcou vodou, alebo vystaviť auto na slnko a po pár minútach ľahké škrabance zmiznú. V prípade väčšieho poškodenia fólie, lak zostáva nepoškodený a fólia je absolútne bezpečne odstrániteľná z originálneho laku a vymenená za novú fóliu. Fólia je odolná aj voči čistiacim prostriedkom, riedidlám na lak…

OCHRANNÉ FÓLIE

XPEL fólia je navrhnutá tak aby chránila povrch vozidla pred poškodením.

Na naše auto pôsobí denne veľa znečisťujúcich látok ako napríklad hmyz, vtáčí trus, miazga zo stromov, ale taktiež odstreľujúce kamene od áut na ceste, asfalt, cestná soľ, ktoré poškodzujú lak auta a tým pádom naše auto stráca na hodnote.Tieto faktory poškodzujú lak a každým dňom bude lak vyzerať opotrebovanejšie ako v deň, keď vyšlo zo showroom-u. Je možnosť opraviť toto poškodenie tzv. touch-up lakom, ale nikdy sa s touto opravou 100% nepriblížite originálnej farbe. Profesionálnym prelakovaním auta vyriešite dané poškodenie na určitú dobu, ale neochránite lak pred ďalším poškodením a nehovoriac o vysokej cene. Aby sme predišli týmto poškodeniam laku, zvolíme efektívnejšie riešenie a tou je technológia Xpel Ultimate Plus. Takto ochránený lak auta je pripravený na odolávanie denným poškodeniam. S takto chráneným lakom zvyšujete predajnú hodnotu vášho auta a keď príde čas na jeho predaj, lak zostáva ako nový.

Solar Screen PROTECTOR ULTRA TOP fólia na ochranu laku so samouzdravovacím efektom

Transparentná samouzdravovacia fólia poskytuje účinnú ochranu pred drobnými nárazmi (napríklad od odlietajúcich kamienkov), poškriabaním, dvermi iných vozidiel, hmyzom alebo posypovou soľou. Vďaka polyuretánovej vrstve má samouzdravovacie schopnosti. Fólia sa pri malom poškodení sama regeneruje vplyvom horúcej vody alebo tepla a tak zakaždým zabezpečí dokonalý vzhľad vozidla. Hydrofóbna vrstva odpudzuje vodu z povrchu karosérie vozidla a tým uľahčuje následné čistenie od mušiek a hrubých nečistôt.

Výhody aplikovania fólie:

 • predlžuje životnosť originálneho laku vozidla
 • chráni karosériu pred dvermi iných vozidiel na parkovisku
 • chráni karosériu pred mechanickým poškriabaním (napr. kamienkami)
 • chráni karosériu pred hmyzom
 • chráni karosériu pred agresívnou soľou (v zime)
 • uľahčuje následné čistenie od mušiek a hrubých nečistôt
 • vysoko lesklý vzhľad

Solar Screen PROTECTOR ULTRA fólia na ochranu laku karosérie vozidla

Kvalitná fólia na ochranu laku karosérie vozidla, transparentná ochranná fólia sa aplikuje priamo na karosériu vozidiel, a tým poskytuje účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, proti poškriabaniu od kamienkov, proti hmyzu alebo pred soľou pri posypovaní ciest v zime.

Výhody aplikovania fólie:

 • predlžuje životnosť originálneho laku vozidla
 • chráni karosériu pred mechanickým poškriabaním (napr. kamienkami)
 • chráni karosériu pred hmyzom
 • chráni karosériu pred agresívnou soľou (v zime)

V prípade záujmu Vám vypracujeme cenovú ponuku

+421 910 411 422 / +421 908 895 756

INFO@AUTOSPECTRUM.SK

Nájdete nás tu:

Strojárenská ulica, 917 01, Trnava